НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Міжнародна організація комісій з цінних паперів

Загальна інформація про організацію

 

Міжнародна організація комісій з цінних паперів (далі – IOSCO) являє собою найвпливовіший орган наднаціонального регулювання міжнародного ринку капіталу, який поєднує понад 190 членів з країн усього світу.

 

Відповідно до рішення Президентського Комітету IOSCO за результатами голосування під час ХХІ щорічних зборів Міжнародної організації комісій з цінних паперів, 26 вересня 1996 року Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку було прийнято до зазначеної організації в якості постійного члена.

 

Структура Організації

 

Президентський комітет, що збирається раз на рік під час Щорічної Конференції, складається з керівників усіх установ-учасниць (постійних та асоційованих членів) та має усі необхідні та відповідні повноваження щодо досягнення цілей Організації.

 

Виконавчий комітет складається з 19 членів:

 • Голови Технічного Комітету та Комітету ринків, що розвиваються;
 • Голови кожного Регіонального Комітету;
 • по 1 звичайному члену, обраному кожним Регіональним Комітетом серед постійних членів цього регіону;
 • 9 звичайних членів, обраних Президентським Комітетом.

 

  
  

 

Зустрічі Виконавчого Комітету відбуваються протягом року (згідно зі Статутом Організації). На цих зустрічах приймаються всі необхідні й відповідні рішення та застосовуються дії щодо досягнення цілей Організації.

 

 

До складу Організації входять наступні Регіональні Комітети, які збираються з метою обговорення специфічних регіональних проблем членів Організації, що входять до їх складу:

 • Азіатський/Тихоокеанський Регіональний Комітет;
 • Регіональний Комітет в Африці/Середній Азії;
 • Міжамериканський Регіональний Комітет;
 • Європейський Регіональний Комітет.

 

Категорії та внески членів IOSCO

 

Існує 3 категорії членів Організації: постійні, асоційовані та афілійовані.

 

Кожен постійний член IOSCO має один голос. Асоційовані члени не мають права голосу та не можуть бути обраними до Виконавчого Комітету, проте вони можуть обиратися до Президентського Комітету. Афілійовані члени IOSCO не мають права голосу, не обираються ні до Виконавчого, ні Президентського Комітетів. Афілійовані члени – це СРО, які можуть увійти до Консультативного Комітету СРО.

 

Фінансування діяльності Організації здійснюється за рахунок щорічних внесків її членів. Розмір внеску на даний момент становить 15 000 Євро.

 

Співпраця IOSCO з міжнародними організаціями

 

Крім співпраці між членами організації, та враховуючи те, що міжнародний ринок капіталів є невід`ємною частиною світової економіки, у розробці своїх документів IOSCO тісно співпрацює з такими міжнародними фінансовими організаціями, як Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, регіональні банки розвитку (включаючи Європейський банк реконструкції та розвитку), Міжнародний Комітет зі стандартів бухгалтерського обліку, Базелевський Комітет з банківського нагляду та ін., що свідчить про діяльність організації згідно з загальними принципами розвитку, які підтримуються провідними міжнародними організаціями світу.

 

Контакти організації

 

Веб-сторінка IOSCO: www.iosco.org


← Назад
 • Документи

 • Цілі та принципи регулювання ринків цінних паперів (270.848Kb)
 • Меморандум про взаєморозуміння щодо консультування та співробітництва і обміну інформацією (292.59Kb)
Вхід


Зареєструватися

Найближчі події

 • 27 жовтня НКЦПФР візьме участь у ХІ Щорічному форумі з корпоративного права
  Детальніше →
 • 22 вересня – 18 листопада фахівці НКЦПФР візьмуть участь у програмі щодо європейської інтеграції для регуляторів ринків фінансових послуг
  Детальніше →
 • 21-22 вересня керівництво НКЦПФР візьме участь в Ukrainian Financial Forum 2017
  Детальніше →
 →